Ballina Lajme Josa: Kundërshtarë me të lehtë se të tjerët

Josa: Kundërshtarë me të lehtë se të tjerët

79
0
Our Sponsor

Sigurisht që me interes e ka ndjekur dje shortin trajneri i Skënderbeut, Mirel Josa, i cili në momentet e para nuk donte të jepte asnjë deklaratë për kundërshtarët. Nuk donte ta bënte këtë, pasi Skënderbeu ende nuk e ka prerë zyrtarisht “biletën” për të kaluar më tej, pasi janë edhe 90 minutat e së martës ndaj Krusejdërsit në Irlandën e Veriut. Fjalët e vetme që trajneri Josa ka thënë për shortin, ishin: “Kundërshtarë më të lehtë në krahasim me të tjerët, por kemi edhe një sfidë për të luajtur me irlandezo-veriorët. Duhet të tregohemi një ekip më i bashkuar dhe të qëndrojmë me “këmbë në tokë”. Në fakt, edhe nga futbollistët e Skënderbeut opinioni për kundërshtarët e mundshëm ka qenë në një linjë me trajnerin Mirel Josa. Në atë vazo që ishin kampionët, më mirë se Ludogoretsi apo Milsami, nuk kishte se kush të binte tjetër.

Artikulli paraprakTakaj i lumtur: Shmangëm Bazelin dhe Selltikun
Artikulli tjetërRuci: Nëse shkojnë në grupe, Skënderbeu i pakapshëm

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu