Ballina Football Skënderbeu “ndjek” Kupën

Skënderbeu “ndjek” Kupën

209
0

Korçarët luajnë në shtëpi përballë Turbinës me synim kalimin e turit.

 

Pas fitores në kampionat përballë Erzenit, Skënderbeu kërkon të ecë përpara edhe në kupën e Shqipërisë. Në ndeshjen e nesërme ndaj Turbinës së Cërrikut ekipi i trajnerit Ivan Gvozdenoviç do të kërkojë kalimin në turin tjetër. Për kapitenin Erlis Frashëri, Skënderbeu ka objektiv kalimin e sa më shumë tureve në kupën ndaj do të bëjë maksimumin në çdo ndeshje edhe në këtë kompeticion.

Our sponsor

 

“Sa i takon kampionatit korçarët ndodhen në vendin e katërt, teksa kapiteni është i bindur se ky pozicion nuk shkakton presion të shtuar për lojtarët që mendojnë ndeshjen e radhës dhe kërkojnë gjithmonw të marrin maksimumin” – ka thënë Erlis Frashëri, Kapiten i Skënderbeut.

 

Korçarët janë momentalisht në garë në të dy kompeticionet teksa sa i takon ndeshjes së nesërme pritet që trajneri të aplikojë rotacion të zgjeruar për t’i dhënë më shumë minuta lojtarëve që kanë pasur pak hapsira në kampionat.

Skenderbeu
Artikulli paraprak“U stakuam në pjesën e dytë”, sulmuesi i Skënderbeut, Lika: Festova me prindërit, kuksianët më keqkuptuan
Artikulli tjetërGvozdenovic me “dhimbje koke”, Skënderbeu humb pjesë para Partizanit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu