Ballina Football “U stakuam në pjesën e dytë”, sulmuesi i Skënderbeut, Lika: Festova me...

“U stakuam në pjesën e dytë”, sulmuesi i Skënderbeut, Lika: Festova me prindërit, kuksianët më keqkuptuan

224
0
Our Sponsor

Duhej të ishte dita e Gresild Likës prej atij supergoli të shënuar, por barazimi 2-2 pas avantazhit të dyfishtë çoi gjithçka dëm dhe Skënderbeu doli me një pikë nga përballja me Kukësin. Gjithsesi, edhe një pikë i ndihmoi korçarët të qëndrojnë sërish të katërtit në klasifikim, teksa presin këtë fundjavë Erzenin në shtëpi. Por përpos renditjes, bardhekuqtë kanë ende “pengjet” e veta sa i takon ndeshjes së luajtur në kryeqytet me Kukësin.

Për sulmuesin Gresild Lika, në një prononcim ekskluziv për “caushlia.com”, fitorja e ekipit ishte mbi gjithçka dhe ashtu si rrodhi loja, barazimi është një hap fals për Skënderbeun.

 

Our sponsor

Lika, çfarë ndodhi me Kukësin. Kryesonit 0-2 e më pas ekipi u “zhduk” në pjesën e dytë?

 

Të them të drejtën jemi të mërzitur për nga mënyra se si shkoi ndeshja dhe si përfundoi më pas. Ishte një ndeshje, të cilën e kishim përgatitur mirë dhe e kemi interpretuar në mënyrë perfekte në 45 minutat e para. Kemi arritur të shënojmë dy herë dhe duhet ta kishim menaxhuar më mirë rezultatin. Më pas në pjesën e dytë u stakuam dhe Kukësi na barazoi. Mendoj se ramë në “gjumë”. Ajo pjesë e parë na vuri në “gjumë” dhe e menduam ndeshjen të përfunduar. Kur donim të reagonim, Kukësi kishte marrë frerët e lojës.

 

Në kushte të tilla mund të themi se janë dy pikë të humbura?

metra para portierit. Dhe ia dola.

Çfarë ndodhi më pas me tifozët e Kukësit?

Unë shkova për të festuar meprindërit, pasi mamaja dhe babai im ishin në atë sektor tëstadiumit. Tifozët e quajtënfillimisht si provokim, por mëpas u sqarua gjithçka.

Kujt ia dedikoni golin?

Prindërve të mi padyshim,familjes sime, por edhe gjithëshokëve të ekipit dukeshpresuar që të vijojmë tëbëjmë po kaq mirë sa nëpjesën e parë edhe në ndeshjet e tjera dhe të rikthehemite fitorja.

Artikulli paraprakKukësi – Skënderbeu barazim, korçarët marrin një pikë në Tiranë
Artikulli tjetërSkënderbeu “ndjek” Kupën

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu