Ballina Football EKSKLUZIVE/ Takaj projekton Skënderbeun e së ardhmes, Gugash Magani drejt pankinës së...

EKSKLUZIVE/ Takaj projekton Skënderbeun e së ardhmes, Gugash Magani drejt pankinës së korçarëve

362
0
Our Sponsor

Përtej largimeve të ndryshme dhe zbrazjes së ekipit nga lojtarët për sezonin e ri, Skënderbeu është duke nxitur edhe në fillim të një skuadre kompetitive për Kategorinë e Parë.

 

Me të qartë të rikthimit të korçarëve në Superiore, duket se nuk objektivi duhet të humbasin kohë, do të duhet të mbyllet në gjithçka më herët. Kjo për vetë faktin se në momentin kur të ndjehet gjithçka duhet të jetë gati.

Our sponsor

Në kushte të tilla, gjëja e parë që duhet të zgjidhet është çështja e trajnerit, se kush do të jetë timonieri i Skënderbeut për sezonin e ri.

Për momentin janë dy pista të nxehta, në njërën anë të Liçit si ata që drejtohen për të drejtuar ringritjet e korçarëve, ndërsa ajo është tjetër ajo që nuk është në Gugash Magani si trajner i ri i Skënderbeut.

Burime të sigurta të  “Ksskenderbeu.com  bën me dije për gazetën se Magani dhe Takaj kanë diskutuar rreth kësaj piste.

Trajneri peqinas do të pranonte me dëshirë të ishte pjesë e Skënderbeut në ringritjen e ekipit nga e para dhe duket se Takaj e sheh si personin më të drejtë për të bërë një gjë të tillë.

Ende momentin nuk ka asgjë zyrtare, por duket se po shkohet drejt kësaj zgjedhjeje. Vetë presidenti kërkon një trajner me eksperiencë në këtë kategori, por edhe me vizion të qartë.

Ndaj, edhe zgjedhja e tij do të ishte ajo e Maganit. Të gjitha burimet tregojnë se pas konfirmimit të tij në krye të Skënderbeut do të nisin edhe grupet për ekipin e sezonit të ri.

Do të jetë Magani dhe Takaj ata që bëjnë të selektojnë lojtarët për t’i pasur një ekip, me synimin e vetëm rikthimin e shpejtë të Skënderbeut në elitë.

LARGIMET –  Deri në momentin që flet janë plot dhjetë ojtarë që kanë shpallur zyrtarisht divorcin me ekipin bardhekuq të Skënderbeut sapo ka filluar sezoni.

Divorce këto që janë bërë zyrtarisht zyrtarisht nga vetë futbollistët përmes postimeve në rrjetet sociale ose kanë ardhur si këto janë kontratat e fundit.

Nga porta në sulm duket se Skënderbeu tashmë ka humbur më shumë, duke nisur nga Rexhepi në portë dhe së bashku me të edhe Ruci ka një kontratë të skaduar.

Për të vijuar me Sadriun e Zguron në mbrojtje, repart i cili është boshatisur më shumë edhe nga të mëdha të tjera si Dajan Shehi, Leonat Vitija dhe Jorgo Meksi që nuk kanë një kontratë me korçarët.

Në mesfushë Skënderbeu humbet dyshen braziliane Moraesh dhe Zhan Viktor, ndërsa Pusi në sulm është i larguar i vetëm në këtë repart.

Artikulli paraprakVazhdon eksodi masiv, Skënderbeut i ikin edhe tre lojtarë të tjerë. Por ka plan për dy rinovime
Artikulli tjetër“Nuk kam kohë të lirë të shpenzoj për të qëndruar në Korçë në Kategorinë e Parë”, Takaj thyen heshtjen: Ata nën kontratë do qëndrojnë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu