Skënderbeu partizani
Our Sponsor

Erdhi dita e javës së 16-të të superligës për Skënderbeun, teksa bardhekuqtë sot në orën 17:00 do të përballen në ndeshjen e transfertës me Partizanin.

 

Tri ndeshjet e para të kësaj jave u luajtën dje me dy barazime dhe një fitore. Laçi-Tirana 2-2 dhe Erzeni-Kukësi 0-0, ishin dy barazimet e djeshme, ndërkohë që fitoren e vetme e ka arritur Vllaznia ndaj Dinamos me rezultatin 3-1.

Our sponsor

 

Në këtë mënyrë me këto tri takime u mbyll dita e djeshme, ndërkohë që shumë skuadra i janë afruar ndjeshëm Skënderbeut, por edhe Tirana e vendit të 3-të nuk mundi të shkëputej pas barazimit të djeshëm.

 

Sot, luhen dy ndeshjet e fundit të kësaj jave dhe të dy takimet do të startojnë në orën 17:00. Partizani-Skënderbeu dhe Teuta-Egnatia janë dy përballjet e pasdites së sotme, ndeshje që vërtet pritet të japin emocione në fushë.

 

Skënderbeu nga ana e vet do të kërkojë të japë më të mirën dhe objektivi i bardhekuqve është që të kthehen me pikë në Korçë.

 

FORCA Skënderbe!

 

10 Dhjetor 2023 (DJE)

 

Ora 13:30 Laçi-Tirana 2-2

 

Ora 13:30 Erzeni-Kukësi 0-0

 

Ora 17:00 Vllaznia-Dinamo 3-1

 

11 Dhjetor 2023 (SOT)

 

Ora 17:00 Teuta-Egnatia

 

Ora 17:00 Partizani-Skënderbeu

Artikulli paraprak“Me mungesa, por duam tre pikë”, Gvozdenoviç para duelit me Partizanin: Ata janë favoritë, ne nuk shkojmë si…
Artikulli tjetërE FUNDIT / Dënohet korçari Kostika Beçka. Shikoni vendimin e Komisionit të Disiplinës

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu