Ballina Intervista Josa: Humbja na vështirëson rrugën drejt titullit

Josa: Humbja na vështirëson rrugën drejt titullit

112
2
Our Sponsor
Mirel Josa

Tranjeri i Skëndërbeut, Mirel Josa, dhe pse u largua me humbje nga fusha e kurbinasve,  i’a atribuon fajin shpërqëndrimit të lojtarëve. Të cilët nuk ditën të realziojnë”, tha Josa për Super Sport.

“E filluam mirë ndeshjen. Në pjesën e parë ishim këmbëngulës, pavarësisht superioritetit numerik. Laci do ta ruante me të gjitha mënyrat barazimin. Luajtëm në krah për ta patur lojën nën kontroll. Në pjesën e dytë shkuam nga qendra, por ishim të lexueshëm. Ishim konfuzë me lojën nga krahët dhe në konkludim. Mënyrën sesi shkuam te porta kundërshtare nuk ishte e drejtë. Duhet të ishim më të qartë. Goli i Lacit ishte meritë e tyre”.

Me këtë humbje korçarëve u vështirësohet rruga drejt titullit. Kështu e ka cilësuar dhe vetë tekniku Josa, i cili është i pakënaqur nga loja e  skuadrës së tij.

Our sponsor

“Pikët që lihen rrugës nuk kthehen më. Ndaj Lacit edhe një pikë do të na bënte punë.  Komplikohet cështja e titullit.”

 

Artikulli paraprakLaçi rrëzon Skënderbeun, fitore me nëntë lojtarë
Artikulli tjetërSkënderbeu luan sezonin në 4 ditë, harrohet Laçi, drejtuesit lënë pas kritikat

2 KOMENTET

  1. Vertet Vangjel ,,,,Duhet inkurajuar djemte ,,,! Edhe. pse humben ne Lac duhet optimizem dhe Besim per fitore …..Me Kuksin fitojne te merkure ,,,,,,,Dhimbjen do ta kthejne ne force

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu