Ballina Kampionati Olainka: Kukësi vdiq! Qesh mirë, kush qesh i fundit…

Olainka: Kukësi vdiq! Qesh mirë, kush qesh i fundit…

129
0
Our Sponsor
olayinka

Rishfaqet Peter Olainka. Sulmuesi nigerian i Skënderbeut, i pe zulluar nga Komisioni i Disiplinës deri më 28 maj të këtij vit menjëherë pas fitores së korçarëve në “Zeqir Ymeri” ka iron zuar Kukësin përmes një postimi në adresën e tij zyrtare n rrjetin social “Facebook”.
Ndër të tjera, ai ka shkuar në anglish fjalë “RIP”, që do të thotë: “Pushofsh në paqe Kukësi!”. Ndërs menjëherë pas kësaj fraze ka përdorur një thënie popullore “Qesh mirë, kush qesh i fundit.
Skënderbeu kampion”, shkruante Olainka, duke thumbuar jo pak Kukësin, skuadrën ku kreu fazën përgatitore gjatë verës së vitit të kaluar dhe më pas transferua te Skënderbeu. Me korçarët, sulmuesi u aktivizua n 15 ndeshje të kampionatit, teksa shënoi gjashtë gola. Ai pritet t jetë i gatshëm për Josën në ndeshjet e Kupave të Europës.

Artikulli paraprakOlalekan, një dështim në merkato për Skënderbeun
Artikulli tjetërZyrtare, Skënderbeu luan të martën 14 korrik

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu