Ballina Football Përcaktohet kalendari i sezonit 2022/23!

Përcaktohet kalendari i sezonit 2022/23!

132
0
Our Sponsor

Është hedhur ditën e sotme në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit shorti i edicionit të ri futbollistik 2022/2023 në Kategorinë e Parë.

Sezoni do të startojë në datën 3 shtator me Ujqërit që do të përballen në takimin e parë ndaj Tërbunit në transfertë dhe do të përfundojë në 6 maj 2023.

Kalendari i plotë:

Our sponsor

JAVA 1: Tërbuni – Skënderbeu

JAVA 2: Skënderbeu – Dinamo

JAVA 3: Oriku – Skënderbeu

JAVA 4: Luzi – Skënderbeu

JAVA 5: Skënderbeu – Burreli

JAVA 6: Tomori – Skënderbeu

JAVA 7: Skënderbeu – Besëlidhja

JAVA 8: Apolonia – Skënderbeu

JAVA 9: Skënderbeu – Flamurtari

JAVA 10: Korabi – Skënderbeu

JAVA 11: Skënderbeu – Turbina

JAVA 12: Besa – Skënderbeu

JAVA 13: Skënderbeu – Lushnja

#forcaujqër

 

 

Artikulli paraprakLojë e luftuar nga të dyja ekipet, Skënderbeu mundet në miqësore me Malishevën
Artikulli tjetërPërforcohet Skënderbeu, tre lojtarë bashkohen me korçarët të dielën

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu