Ballina Lajme Qyteti mban zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur korçar Veteran Topçiu

Qyteti mban zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur korçar Veteran Topçiu

185
0
Our Sponsor

Ndahet nga jeta në moshën 80 vjeçare ish futbollisti i Skënderbeut, Veteran Topciu.

 

Për 12 vite, nga viti 1960-1972 Topciu do të luante me ekipin e Skënderbeut duke qenë nga mbrojtësit dhe mesfushorët më të mirë të kësaj skuadre.

Our sponsor

 

Veteran Topciu ishte jo vetëm futbollisti model bardhekuq por qytetari i njohur i Korçës.

 

 

 

Ai dhe sot ka qenë në takimet e bashkisë Korçë në bibloteken “Thimi Mitko”, për të folur për shqetësimet dhe problemet e qytetit të tij. Aty ka shfaqur probleme shëndetësore, ndërhyrja ka qenë e menjëhershme nga ana e spitalit të Korçës të cilët kanë bërë gjithçka për të mbajtur në jetë ish futbollistin e Skënderbeut i cili fatkeqësisht është ndarë nga jeta.

 

Ksskenderbeu.com ngushëllon familjen dhe të afërmit

Artikulli paraprakRikthehet Superiore, ja kur luan Skënderbeu
Artikulli tjetërKukësi – Skënderbeu barazim, korçarët marrin një pikë në Tiranë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu