Ballina Lajme Skënderbeu mendon që tani për Superiore, afron mesfushorin e talentuar

Skënderbeu mendon që tani për Superiore, afron mesfushorin e talentuar

163
0
Our Sponsor

Skënderbeu “fiksohet” pas pogradecarëve. Pasi kanë përfshirë në listën e dëshirave Artion Alillarin dhe Hermes Shkullakun, një tjetër del në skenë.Gazeta “Panorama Sport” mëson se në ditët e fundit, drejtuesit kanë shfaqur interes për Isi Manellarin. Nëse dy të parët e mbyllën sezonin te Pogradeci, 24-vjeçari luajti në Berat.Ai ishte titullar i padiskutueshëm me skuadrën që shkoi deri në fazën “play off”. Paraqitja e tij e mirë ka bërë që të ketë edhe minutazh të plotë.

 

Ai zyrtarisht ka luajtur në 30 ndeshje të kampionatit dhe 2 në Kupë, duke qenë pikë referimi për ofensivën. Është një element që mund të përdoret sa në mesfushë dhe në sulm, por mbi të gjitha e njeh mirë portën.

Our sponsor

 

Vjet e gjeti 8 herë rrjetën në të dyja kompeticionet. Nëse do t’u bashkohej bardhekuqve, do t’u bënte vërtet punë në Kategorinë e Parë. Dhe duhet thënë që përvoja në këtë ligë nuk i mungon, kur më herët është aktivizuar te skuadra e Pogradecit apo e Ilirisë.

 

MONITORIMI – Për momentin nuk kemi të bëjmë me një bisedë të mbyllur. Drejtuesit po e monitorojnë, por duhet thënë se nuk janë të vetmit. Nuk janë të pakta klubet që e kanë në “fokus”.Ai ishte një nga pikat e forta të Pogradecit para dy sezonesh dhe ka bërë po aq mirë edhe te beratasit. Kjo ka sjellë edhe interesimin e Skënderbeut për lojtarin 24- vjeçar. Duket se pogradecarët janë kthyer në “modë” te Skënderbeu kohët e fundit.Kujtojmë që edhe një sezon më parë kishin Vangjel Zguron, ndërsa gjasat janë që në stol të rikthehet Migen Memelli.AFRIMET – Klubi po tregohet tejet i kujdesshëm në merkato. Qëllimi është që të ndërtohet një ekip kompetitiv për sezonin 2022-2023, që të mos diskutohet ngitja e menjëhershme në elitë.Deri më tani Skënderbeu ka zyrtarizuar vetëm dy afrime në ekip, që i bashkohen pjesës tjetër të 10 lojtarëve që kanë një kontratë aktive nga sezoni i kaluar. Bardhekuqtë kanë marrë Rapën nga Gjilani për mbrojtjen dhe kongolezin Meil për mesfushën.Drejt zyrtarizimit është edhe roli i kryepankinës, atje ku Migen Memelli duket shumë afër firmës. Dëshira për t’u kthyer në Korçë nuk i mungon dhe këtë ia ka bërë të qartë edhe presidentit.Tashmë i mbetet Ardjan Takajt që të plotësojë kushtet e vendosura prej 42-vjeçarit, që “operacioni” të mbyllet me sukses. Nëse zyrtarizmi i trajnerit nuk vonon, nuk përjashtohet mundësia që muaji korrik ta gjejë ekipin në fushë.

Artikulli paraprakTitullar në të gjitha skuadrat, SKËNDERBEU bën një afrim nga Kosova
Artikulli tjetërSkënderbeu nuk ndalet në merkato, afron dhe një brazilian

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu