Ballina Intervista Hristov: Më bindën Roshi e Balaj të vija në Korçë, me Salihin...

Hristov: Më bindën Roshi e Balaj të vija në Korçë, me Salihin shkojmë në grupe

90
0
Our Sponsor

Menjëherë sapo ka mbërritur në Korçë, Ventsislav Hristov ka dhënë edhe deklaratën për shtyp, të parën si futbollist i Skënderbeut. Bullgari që do të mbajë numrin 17 në fanellë ka folur për aventurën e re me dëshirën për të bërë mirë këtë sezon me bardhekuqtë duke premtuar që në fillim titullin kampion.

Futbollisti është prezantuar fillimisht nga drejtori i klubit Ilirjan Përmeti, i cili ka thënë fjalët më të mira për lojtarin duke e quajtur një investim të madh të klubit. Sipas tij, sulmuesi pritet të bëjë diferencën në kampin bardhekuq. Duke mbyllur kështu edhe merkaton e ekipit për në Champions Ligë.

Vini nga Rijeka, por ku e ka pasur ecurinë më të mirë Hristov?

Our sponsor

Po e drejtë vij nga Rijeka, por kulmin e karrierës mendoj se e kam pasur te Beroe në Bullgari. Atje ku kam arritur të fitoj edhe Kombëtaren. Në këtë ekip jam konfirmuar si futbollist dhe kam fituar një sërë trofesh

 

Artikulli paraprakOsmani firmos në avion, edhe një sezon me Skënderbeun
Artikulli tjetër“Ujqërit e dëborës” fillojnë organizimin për në Belfast

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu