Ballina Kampionati Kategoria e Parë do të jetë “flakë” dhe si Superiorja sezoni tjetër:...

Kategoria e Parë do të jetë “flakë” dhe si Superiorja sezoni tjetër: Skënderbeu, Flamurtari, Lushnja, Apolonia dhe Dinamo

228
0
Our Sponsor

Skënderbeu është ekipi i parë që u zyrtarizua nga Superiorja në Kategorinë e Parë. Korçarët ishin duke fundosur përfundimisht Dinamon nga krahu tjetër, por penalltia e akorduar me VAR në minutën e 100 ndryshoi gjithçka. Megjithatë edhe kryeqytetasit i mban në lojë vetëm matematika pasi me 9 pikë larg kur kanë mbetur edhe 3 ndeshje nga fundi, e kanë marrë rrugën e tyre.

Por Kategoria e Parë do të jetë “flakë” në sezonin e ardhshëm. Flamurtari do të gjendet në të, Skënderbeu, Dinamo, Lushnja dhe Besa e Kavajës. Apolonia do të provojë ende rrugën nëpërmjet Play Off, ndërsa Korabi dhe Tërbuni janë gjithmonë aty për t’i prishur llogaritë “ekipeve të mëdha”.

Artikulli paraprakEKSKLUZIVE/ “Dëmi u bë! Skënderbeu, një model larg… urrejtjes”, Gega: Të rrinë të qetë në FSHF sepse…
Artikulli tjetërNë Kategorinë e Parë pas 13 vitesh, Skënderbeu kthehet në “supermarket” për klubet e tjera

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu