Ballina Kampionati Zyrtare: “Olayinka firmos 3.5 vite me Gent”

Zyrtare: “Olayinka firmos 3.5 vite me Gent”

120
0
Our Sponsor

Peter Olayinka është lojtari i parë i zyrtarizuar që është larguar nga skuadra Skëndërbeut. 20-vjeçari Nigerian, një nga më të spikaturit në ekipin bardhekuq ka firmosur një kontratë 3.5 vjeçare me ekipin belg, Gent. Zyrtarizimi i këtij transferimi vjen edhe nga drejtori sportiv Haris Fakiç. “Peter në janar do të largohet nga Skëndërbeut. Për momentin mund të konfirmojmë vetëm që kontrata është zyrtarizuar dhe firmosur nga të dy klubet dhe lojtari vetë. Petër ka firmosur një kontartë 3.5 vjeçare me ekipin Belg, Gent. Peter do të luajë edhe ndeshjet e mbetura deri në fund të muajit dhe më pas do të bashkohet me ekipin belg” përfundoi Fakiç.

Artikulli paraprakJa si ndryshon kalendari i Skënderbeut!
Artikulli tjetërSkënderbeu përkrah PSG-së e Bajernit, lë pas Interin dhe At.Madridin

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu