Ballina Intervista Radas flet nga Kroacia: Presim Babagjyshin, Shehi më llogarit kapiten te Skënderbeu

Radas flet nga Kroacia: Presim Babagjyshin, Shehi më llogarit kapiten te Skënderbeu

100
0
Our Sponsor

Skënderbeu dukshëm po bëhet gati për të nisur përgatitjet për sezonin e ri, përgatitje që do të startojnë në fillim të muajit korrik, pikërisht në datën 5. Pavarësisht se u tronditën nga lajmet negative që vinin nga ana e KAS në lidhje me mospjesëmarrjen në Champions Ligë për këtë sezon e deri te largimet e shumta të lojtarëve që kryesohen nga Soue e Lilaj, për të vijuar më pas te Xhejms dhe dilemat e Osmanit, Micit e Vangjelit, sërish pritshmëritë janë të mëdha.

Një ndër ata që beson më shumë se Skënderbeu i këtij sezoni do të vijojë të jetë i fortë është pikërisht kapiteni i ardhshëm, kroati Marko Radas. Nga Kroacia, ku po shijon pushimet pranë familjes, Radas është shprehur i kënaqur në lidhje me faktin që drejtuesit po përpiqen të mbajnë grupin sa më shumë të jetë e mundur. Në prononcimin e dhënë për “Panorama Sport”, kroati Radas vlerësoi mjaft iniciativën e Shehit për të marrë ekipin dhe normalisht u shpreh besimplotë për sezonin e ri, pavarësisht lëkundjeve.

“Normalisht që në këto momente kur po i afrohemi fazës përgatitore dhe të gjithë lojtarët janë lajmëruar për nisjen e përgatitjeve situata është disi më e qetë dhe jo aq konfuze sa në fillim. Lajmet që vinin herë pas here ato ditë të jepnin përshtypjen se gjithçka do të shkonte keq e më keq. Por, dukshëm presidenti Takaj u tregua edhe një herë se është një drejtues i mirë dhe e mblodhi situatën në momentin e duhur. Shpresa është e madhe edhe nga ajo çka pritet të ndodhë në KAS dhe sigurisht që presim lajme të mira nga “Babagjyshi’ në fundvit”, theksoi fillimisht Marko Radas.

Our sponsor
Artikulli paraprakTrajneri Shehi merr një lajm të mirë, qëndron një nga titullarët më të rëndësishëm
Artikulli tjetërShehi: Do luaja po të ishim në Champions, ju tregoj planin dhe premtimin për tifozët

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu