Ballina Kampionati ZYRTARE/ Mesfushori i Skënderbeut firmos për tri vite në Greqi

ZYRTARE/ Mesfushori i Skënderbeut firmos për tri vite në Greqi

103
0
Our Sponsor

Pasi “Panorama Sport” paralajmëroi akordin mes Larisës dhe Skënderbeut për mesfushorin Suad Sahiti, vjen edhe konfirmimi nga vetë klubi grek në faqen zyrtare. Pak minuta më parë, Larisa zyrtarizoi transferimin e kosovarit që ka luajtur me fanellën bardhekuqe në pjesën e dytë të sezonit të kaluar.

sahiti

Sahiti firmosi për tri vite me skuadrën ku u bë legjendë ish-mesfushori i Kombëtares shqiptare, i ndjeri Lefter Millo. Klubi grek nuk jepte detaje për marrëveshjen me Skënderbeun, por gazeta zbulon se korçarët kanë mbajtur vetëm 30 % të kartonit. Këtë e konfirmon edhe portali i njohur sportiv në Greqi, “gazzetta.gr”.

Our sponsor

Capture

Artikulli paraprakSkënderbeu merr formë, zyrtarizojnë një mbrojtës dhe rinovojnë 2 titullarë
Artikulli tjetërSkenderbeu merr në mbrojtje Jashanicën, do apeloje në KAS

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu