Ballina Intervista Dueli i titullit, Josa: Me Partizanin është si finale

Dueli i titullit, Josa: Me Partizanin është si finale

140
0
Our Sponsor

Është mbyllur përgatitja e ndeshjes kundër Partizanit si zakonisht me konferencën për shtyp të trajnerit Mirel Josa të dhënë për mediat.

Në këtë deklaratë të tij, trajneri bardhekuq e ka quajtur decizive këtë sfidë për bardhekuqtë, por jo përcaktuese për titullin kampion.

“Është decizive, pasi ai që humbet, e sheh më larg titullin, por aspak përcaktuese, pasi ka ende shumë javë në dispozicion”, theksoi veç të tjerash trajneri Josa, i cili ka parë të rikuperohen lojtarët e dëmtuar, përfshi këtu edhe Prognin.

Our sponsor

Profesor, katër ditë përgatitje janë të mjaftueshme për t’u përballur me Partizanin?

Është një kohë e mjaftueshme për të përgatitur këtë ndeshje. Kjo edhe për vetë faktin se nuk kemi shumë gjëra për të ndryshuar për sa i përket mënyrës se si luan Partizani dhe mënyrës se si do të luajmë ne.

 

Artikulli paraprakRekord në Korçë, 3000 bileta të shitura dy ditë para ndeshjes
Artikulli tjetërShkëmbi: E mendonim më të vështirë këtë sfidë, ja si e largova dhimbjen

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu