Ballina Kampionati Shehi fikson titullarët, ja dilemat në formacion para Laçit

Shehi fikson titullarët, ja dilemat në formacion para Laçit

123
0
Our Sponsor

Skënderbeu po mbyll pak e nga pak përgatitjet për ndeshjen e radhës, që do të jetë e para zyrtare për Orges Shehin në krye të pankinës së kampionëve në fuqi. Përballë Laçit, në “Selman Stermasi” do të luhet trofeu i Superkupës dhe është një mundësi e mirë që korçarët të nisin sezonin me këmbën e duhur. Në të tilla kushte, Skënderbeu është duke punuar fort dhe trajneri Shehi kërkon të marrë përgjigjet e duhura dhe të vendosë formacionin që do të zbresë në fushë nga minuta e parë

 

Our sponsor

Në bazë të seancave stërvitore të zhvilluara në kampin bardhekuq, Shehi duket se ka vetëm pak dilema në lidhje me formacionin. Nga porta në sulm duket se “pasaktësitë” e Shehit janë vetëm në repartin e avancuar. Në portë, Teqja është titullar mes shtyllave dhe para tij vendoset katërshja e mbrojtjes që do të formohet nga Vangjeli në të djathtë dhe Abazi në të majtë, ndërsa dyshja e qendrës është e përbërë nga Radas dhe Aliti.

Në mesin e fushës, “ekranin” do ta bëjë Dita dhe para tij pritet të luajë Muzaka dhe një mes Vilës e Demtes nga minuta e parë. Në sulm, fanellat e titullarit janë të sigurta për Bregun dhe Gripshin, ndërsa në dilemë është prezenca në majë të sulmit e njërit mes Krasniqit dhe Oto Xhonit, që do të luajë nga minuta e parë këtë takim.

Capture

Artikulli paraprakShehi përgatitet për Superkupën dhe paralajmëron një goditje në merkato: E njihni shumë mirë
Artikulli tjetërMuzaka injoron rivalët: Jemi sërish për titull

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu