Ballina Lajme UEFA “ngre ne qiell” kampionet e Superliges

UEFA “ngre ne qiell” kampionet e Superliges

108
1
Our Sponsor

Fitorja e djeshme e Skenderbeut ndaj Milsamit ka bere buje jo vetem ne Shqiperi, por edhe pertej kufijve te vendit tone. Shembulli i kesaj eshte njoftimi i UEFA-s ne faqen e saj zyrtare ne internet, e cila e cileson suksesin e korcareve si nje hap te rendesishem drejt raundit te fundit Eliminator te Liges se Kampioneve.

“Monako dhe Skenderbeu, solidë drejt play-off-it”, ishte titulli i organit me te larte te futbollit europian.

Nderkohe qe ne brendesi te lajmeve ne faqen e saj zyrtare ne internet, UEFA e pershkruan keshtu suksesin e kampioneve te Shqiperise ndaj Milsamit ne Kishiniev:

Our sponsor

“Skenderbeu hedh nje hap te rendesishem drejt play-off-it te Liges se Kampioneve, duke hyre ne histori si skuadra e pare shqiptare qe arrin deri ne kete faze te ketij kompeticioni. Hamdi Salihi realizoi dy here ne suksesin 2-0 te Skenderbeut ndaj Milsamit, qe ne raundin e 2-te kishte eliminuar Ludogorets.

Moldavet humben dy shanse te mira ne fillim te takimit, kur Patrash dhe Bud nuk u treguan te sakte ne finalizim ne rastet qe iu paraqiten”.

Artikulli paraprakRuci: Nëse shkojnë në grupe, Skënderbeu i pakapshëm
Artikulli tjetërMë 7 gusht Skënderbeu do të njohë rivalin e Championsit

1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu