Ballina Lajme Video/ Goditja e radhës e Skënderbeut, vjen sulmuesi shtatlartë nga Franca

Video/ Goditja e radhës e Skënderbeut, vjen sulmuesi shtatlartë nga Franca

153
0
Our Sponsor

Sipas “RTSH”, në ambientet e klubit të Skënderbeut, sot është parë sulmuesi me origjinë nga Kameruni, Janik Makota. 26-vjeçari mendohet se do të jetë afrimi i radhës i kampionëve të Shqipërisë.

Makota është një sulmues shtatlartë, me nënshtetësi franceze, i cili mund të luajë i vetëm në majë të sulmit, por edhe me një sulmues para tij.

Our sponsor

Aktualisht, Makota aktivizohet në radhët e Rojal Frans Borains, në Belgjikë. Mendohet se Makota do të jetë përforcimi i radhës për skuadrën korçare dhe shumë shpejt mund të vihet nën urdhrat e teknikut Orges Shehi.

 

Artikulli paraprak6 minuta, 2 penallti, 3 gola. Skënderbeu mund Besën në “provën e SuperKupë
Artikulli tjetërFakiç është i sigurt: Ky Skënderbe nuk ndryshon nga viti i kaluar, po ndjekim politikën tonë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu