Ballina Lajme Çmenduri/ Arrestohet në Kosovë ish-sulmuesi i Skënderbeut, vepër e rëndë penale dhe...

Çmenduri/ Arrestohet në Kosovë ish-sulmuesi i Skënderbeut, vepër e rëndë penale dhe dyshohet për trafikim të qenieve njerëzore

252
0

Një lajm në kufijtë e çmendurisë vjen nga Kosova. Oto John, ishte ky sulmuesi i ardhur nga Skënderbeu te Prishtina, atje ku po vazhdonte karrierën e tij. Por një njollë e zezë vjen për lojtarin 24-vjeçar që është arrestuar në Kosovë.

“Gazeta Blic” tregon me burime nga brenda Prokurorisë së Kosovës se Oto John është arrestuar në ditën e sotme për vepra të rënda penale. Po sipas të njëjtës media, dyshohet se bëhet fjalë për trafikim të qenieve njerëzore, por pritet ende të konfirmohet arsyeja e këtij ndalimi.

Artikulli paraprakSulm shterpë, Skënderbeu për rekord/ Korçarët po kalojnë momentin më të errët të 12 viteve të fundit
Artikulli tjetër“Ky klub është trampolinë për mua”, sulmuesi i Skënderbeut, sinjale largimi: Për të ardhmen do të…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu