Ballina Lajme Humb jetën ish-futbollisti i njohur i Skënderbeut

Humb jetën ish-futbollisti i njohur i Skënderbeut

147
0
Our Sponsor

Humb jetën pas problemeve kardiake, ish-futbollisti i njohur i Skënderbeut i viteve 1975-1985, Daniel Xhemo.

 

Our sponsor

 

 

Pasi mbaroi studimet për inxhinieri-mekanike, u rikthye përsëri te Skënderbeu, lojë të cilën e ka lënë në fund të vitit në 1990, për t’iu përkushtuar profesionit të tij të inxhinierit në drejtorinë e kontrollit të automjeteve, aty ku punoi deri ditën e sotme.

Madje, Daniel Xhemo sot ka qenë në punë, por për fatin e keq ka rezultuar dita e tij e fundit pasi ka gjetur vdekjen e menjëhershme nga probleme kardiake.

Me humbjen e Xhemos futbolli korçar ka humbur një pjesë të historisë së Skënderbeut ashtu si dhe shokët që humbën kolegun e tyre profesionist. Ndërkohë familjarët kanë humbur njeriun e tyre të mirë.

Artikulli paraprakKa ankth për futbollistin e Tomorit, Hysolli tregon dëmtimin: Po ndiqem nga mjekët e Skënderbeut
Artikulli tjetërZYRTARE/ Skënderbeu fiton ndeshjen në tavolinë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu