Skënderbeu “ndjek” Kupën

0
Korçarët luajnë në shtëpi përballë Turbinës me synim kalimin e turit.   Pas fitores në kampionat përballë Erzenit, Skënderbeu kërkon të ecë përpara edhe në kupën...

“U stakuam në pjesën e dytë”, sulmuesi i Skënderbeut, Lika: Festova me prindërit, kuksianët...

0
Duhej të ishte dita e Gresild Likës prej atij supergoli të shënuar, por barazimi 2-2 pas avantazhit të dyfishtë çoi gjithçka dëm dhe Skënderbeu...

Kukësi – Skënderbeu barazim, korçarët marrin një pikë në Tiranë

0
Kukësi-Skënderbeu 2-2   Shënues: Zhongo 54’, Da Mota 81’ / Franklin 12’, Lika 38’   KUKËSI: Tafas, Lamçe, Lala (Najara 46’), Zhongo, Reci, Fejzaj, Smajli (Rivas 46’), Mehmetllari...

Qyteti mban zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur korçar Veteran Topçiu

0
Ndahet nga jeta në moshën 80 vjeçare ish futbollisti i Skënderbeut, Veteran Topciu.   Për 12 vite, nga viti 1960-1972 Topciu do të luante me ekipin...

Rikthehet Superiore, ja kur luan Skënderbeu

0
Ndeshjet e javës së 13-të të kampionatit “Abissnet Superiore” do të luhen të ndara në dy ditë, konkretisht në datat 23 dhe 24 nëntor,...

E RËNDË/ PËRVEÇ GJOBËS, DISIPLINA I BLLOKON EDHE MERKATON SKËNDERBEUT…

0
Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në FSHF ka publikuar vendimet në lidhje me javën e fundit në futbollin shqiptar. Përveç gjobave të zakonshme dhe...

Trajneri Gvozdenoviç: Rezultati nuk është i drejtë, pika ndaj Tiranës nuk e kënaq Skënderbeun

0
Skënderbeu barazoi 1-1 me Tiranën, por trajneri Ivan Gozdenoviç nuk ëhstë i kënaqur me pikën e marrë. Sipas trajnerit serb të Skënderbeut, skuadra pati...

Zbulohet personi që sulmoi me grushte presidentin e Skënderbeut

0
Në minutat e para të ndeshjes mes Skënderbeut dhe Vllaznisë, u regjistrua në episod i turpshëm. Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, u godit me grusht,...

Ngjarje e turpshme në Korçë, grushte ndaj presidentit të Skënderbeut Ardjan Takaj

0
Një ngjarje e turpshme është regjistruar në Korçë, në minutat e para të ndeshjes mes Skënderbeut dhe Vllaznisë, në tribunën VIP ku ulen drejtuesit...

Skënderbeu-Vllaznia, publikohen formacionet zyrtare

0
Dueli mes Skënderbeut dhe Vllaznisë sot në Korçë nis javën e 9 të Kategorisë Superiore. Ndeshja ka një rëndësi të veçantë për të dy skuadrat...