Skënderbeu kërkon fitoren, Gvozdenoviç: Jemi gati për Vllazninë, kemi vetëm një mungesë

0
Trajneri i Skënderbeut, Ivan Gvozdenoviç, foli në konferencë për shtyp, në prag të sfidës që skuadra e tij do të luajë të shtunën ndaj...

Tjetër largim nga Skënderbeu, sulmuesi e mbyll me skuadrën korçare

0
Sulmuesi Frenklin Ahanonu është larguar nga Skënderbeu. 21-vjeçari ka vendosur të mos jetë më pjesë e korçarëve Frenklin sezonin e shkuar ishte pjesë e Turbinës...

ZYRTARE/ Skënderbeu fiton ndeshjen në tavolinë

0
Largësia Delvinë-Korçë në kilometra, por dhe mos pasja e pretendimit për të vijuar më tej në Kupën e Shqipërisë ku përballë kishin Skënderbeun ka...

Humb jetën ish-futbollisti i njohur i Skënderbeut

0
Humb jetën pas problemeve kardiake, ish-futbollisti i njohur i Skënderbeut i viteve 1975-1985, Daniel Xhemo.       Pasi mbaroi studimet për inxhinieri-mekanike, u rikthye përsëri te Skënderbeu,...

Ka ankth për futbollistin e Tomorit, Hysolli tregon dëmtimin: Po ndiqem nga mjekët e...

0
Ka ankth për Kevin Hysolli. Mesfushori ka pësuar një dëmtim dhe kjo e detyroi që të mos luante me Apoloninë. Lojtari i linjës së...

Sulmi “luftë”, Xhantu shton konkurrencën/ Ja situata te Skënderbeu

0
Skënderbeu vijon përgatitjet për duelin e javës së nëntë të Superiores, që korçarët do të zhvillojnë në shtëpi ndaj Vllaznisë. Edhe në kampin bardhekuq...
Skënderbeu

Përforcohet Skënderbeu, tre lojtarë bashkohen me korçarët të dielën

0
Merr fund stresi, Leonard Ovusu dhe Derrik Frimpong të dielën vijnë në Korçë. Skënderbeu dje ka marrë lejen e qëndrimit në portalin “e-Albania” për dy...

Përcaktohet kalendari i sezonit 2022/23!

0
Është hedhur ditën e sotme në ambjentet e Federatës Shqiptare të Futbollit shorti i edicionit të ri futbollistik 2022/2023 në Kategorinë e Parë. Sezoni do...

Lojë e luftuar nga të dyja ekipet, Skënderbeu mundet në miqësore me Malishevën

0
NDESHJA – Loja nis e mirë për Skënderbeun që fiton terren pak e nga pak në minutat e para dhe për 20 minuta mban Malishevën...
Skënderbeu

EKSKLUZIVE/ Në garë me Dinamon, Skënderbeu synon rikthimin e bujshëm të mesfushorit

0
Skënderbeu duket se ka ide të qarta për sezonin e ardhshëm. Korçarët kërkojnë rikthimin e shpejtë në elitë dhe për të realizuar këtë mision,...