ARTIKUJT E FUNDIT

DISIPLINA/ Tirana dhe Partizani 7 milionë lekë gjobë për derbin, e pëson edhe Skënderbeu...

0
Komisioni i Disiplinës dhe Etikës pranë FSHF ka marrë vendimet për javën e fundit në futbollin shqiptar. Derbi Tirana – Partizani ishte çështje kryesore...

Gvozdenovic me “dhimbje koke”, Skënderbeu humb pjesë para Partizanit

0
Skënderbeut i duhet të bëjë pa Ardit Nikajn në ndeshjen me Partizanin. Sulmuesi shkodran ka plotësuar numrin katër të kartonave të verdhë në fitoren...

Skënderbeu “ndjek” Kupën

0
Korçarët luajnë në shtëpi përballë Turbinës me synim kalimin e turit.   Pas fitores në kampionat përballë Erzenit, Skënderbeu kërkon të ecë përpara edhe në kupën...

“U stakuam në pjesën e dytë”, sulmuesi i Skënderbeut, Lika: Festova me prindërit, kuksianët...

0
Duhej të ishte dita e Gresild Likës prej atij supergoli të shënuar, por barazimi 2-2 pas avantazhit të dyfishtë çoi gjithçka dëm dhe Skënderbeu...

Kukësi – Skënderbeu barazim, korçarët marrin një pikë në Tiranë

0
Kukësi-Skënderbeu 2-2   Shënues: Zhongo 54’, Da Mota 81’ / Franklin 12’, Lika 38’   KUKËSI: Tafas, Lamçe, Lala (Najara 46’), Zhongo, Reci, Fejzaj, Smajli (Rivas 46’), Mehmetllari...

Qyteti mban zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur korçar Veteran Topçiu

0
Ndahet nga jeta në moshën 80 vjeçare ish futbollisti i Skënderbeut, Veteran Topciu.   Për 12 vite, nga viti 1960-1972 Topciu do të luante me ekipin...

Rikthehet Superiore, ja kur luan Skënderbeu

0
Ndeshjet e javës së 13-të të kampionatit “Abissnet Superiore” do të luhen të ndara në dy ditë, konkretisht në datat 23 dhe 24 nëntor,...

E RËNDË/ PËRVEÇ GJOBËS, DISIPLINA I BLLOKON EDHE MERKATON SKËNDERBEUT…

0
Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në FSHF ka publikuar vendimet në lidhje me javën e fundit në futbollin shqiptar. Përveç gjobave të zakonshme dhe...

Trajneri Gvozdenoviç: Rezultati nuk është i drejtë, pika ndaj Tiranës nuk e kënaq Skënderbeun

0
Skënderbeu barazoi 1-1 me Tiranën, por trajneri Ivan Gozdenoviç nuk ëhstë i kënaqur me pikën e marrë. Sipas trajnerit serb të Skënderbeut, skuadra pati...

Zbulohet personi që sulmoi me grushte presidentin e Skënderbeut

0
Në minutat e para të ndeshjes mes Skënderbeut dhe Vllaznisë, u regjistrua në episod i turpshëm. Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, u godit me grusht,...