Ballina Kampionati “Të gjitha për të gjitha”! Duhet të evitojë rënien në Kategorinë e...

“Të gjitha për të gjitha”! Duhet të evitojë rënien në Kategorinë e Parë, Skënderbeu nuk ka më për të humbur ndaj Tiranës

145
0
Our Sponsor

“Të gjitha për të gjitha”! Skënderbeu nuk kam se çfarë të rrezikojë ndaj Tiranës. Ndeshja e kësaj jave do të jetë më shumë sesa e rëndësishme për korçarët. Aktualisht në vendin e fundit dhe me plotë 10 pikë diferencë nga vendi i tetë, Egnatia, që të dërgon në Play Off.

[the_ad_placement id=”content”]

Diferenca është e frikshme kur kanë mbetur dhe vetëm 9 ndeshje nga fundi i kampionatit. Përveçse fitores në ndeshjet direkte me kundërshtarët e mbijetesës, korçarët e kanë detyrim që t’ia dalin edhe ndaj Tiranës.

Our sponsor
Një tre pikësh i tillë do të rriste sadopak shpresat e tyre pasi bardheblutë nuk do të siguronin ende matematikisht kampionatin dhe do të kërkonin pikët në ndeshjet e radhës, që i përkasin edhe ndaj rivalëve të drejtpërdrejt të Skënderbeut.
Artikulli paraprakNë Korçë besojnë te mrekullia/ Skënderbeu me laps në dorë, ja llogaritë për mbijetesën
Artikulli tjetërSkënderbeu në telashe të mëdha, një “mal” me mungesa ndaj Tiranës

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu